Mājas lapas optimizācija

Šodien internets ir pieejams gandrīz katrā mājā. Tas ir pieejams visiem un pats galvenais – internets ir vislētākais un efektīvākais reklāmas līdzeklis.

Bet internets ir bezgalīgi plašs, internetā ir ļoti daudz informācijas un, lai kaut ko atrastu, mēs izmantojam meklētājus. Kādu meklētāju izvēlēties, ir katra lietotāja individuāla izvēle.

Latvijā lielākā daļa interneta lietotāju (98%) izmanto Google (avots – WebStatistika.lv). Ārpus valsts robežām situācija ir nedaudz savādāka – tur ir arī Yahoo, Windows Live, AOL u.c. Krievijā lielākā daļa lietotāju izmanto Яндекс (neatkarīgs avots).

Lai arī kādu meklētāju izvēlamies, mūsu galvenais mērķis ir meklēšanas rezultātu kvalitāte.

Mūsdienu meklētāji ir tālu no pilnības un diez vai kādreiz to sasniegs, tāpēc svarīgi pasniegt meklētājam to informāciju, kas tam jānoindeksē. Bet tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst, ka informācija ir domāta Jūsu web lapas apmeklētājiem, nevis meklētājiem.

Ideāla web lapa ideālā gadījumā – web lapa, kura teicami indeksējas meklētājos un tajā pašā laikā ir interesanta apmeklētājiem. Tas ir web lapu izstrādātāju uzdevums.

Diemžēl 99,9% izstrādātāju, neveido tādas web lapas, kā rezultātā – lapa, varbūt, ir ļoti skaista, bet ārkārtīgi neparocīga gan lietotājiem, gan meklētājiem, vai arī ērta lietotājiem, bet slikti indeksējas meklētājos, vai, trešais un sliktākais variants – lapa ir nekāda un slikti vai vispār neindeksējas, tāpēc, ka pasūtītājs ir ekonomējis līdzekļus uz web lapas izstrādi. Diemžēl, tieši pēdējais variants ir visizplatītākais.

Mūsu galvenais uzdevums ir maksimāli pielāgot Jūsu web lapu gan meklētājiem, gan lietotājiem!

Web lapas optimizācija – tas nav vienkārši darbs – tas ir ilgstošs secīgu darbību cikls, kuru rezultātā ir jāpanāk daudz augstāka web lapas apmeklētība un jāsasniedz kvalitatīvāka apmeklētāju auditorija, kura ir ieinteresēta lapas piedāvātajā informācijā.

Mums ir pieredze web lapu izstrādē un web statistikas programmas veidošanā, tāpēc web lapu optimizācija un virzīšana internetā ir darbs, ko spējam paveikt kvalitatīvi un rezultatīvi. Mājas lapas optimizācija